Wiedźmin 3: Dziki Gon PC TECHNICZNE Wsparcie techniczne CD PROJEKT RED

Dostęp do mocniejszych podzespołów oraz konsol najnowszej generacji pozwolił studio CD Project RED urzeczywistnić wizję sprzed wielu lat. CD Projekt RED naprawił kilka błędów oświetlenia spowodowanych odbiciami w przestrzeni ekranu (SSR), gdy ray tracing jest wyłączony. Co więcej, procesory graficzne AMD korzystające z DirectX 11 nie powinny już doświadczać błędu powodującego awarię podczas uruchamiania lub po załadowaniu zapisu na niektórych procesorach AMD. Studio CD Projekt Red opublikowało pierwszą dużą aktualizację do next-genowej wersji Wiedźmina 3. Najnowsza łatka to przede wszystkim poprawki wydajności i naprawa krytycznych błędów, ale dostaliśmy też kilka nowych funkcji. Kultowa gra RPG od studia CD Projekt RED doczekała się zapowiadanej aktualizacji next-genowej, znanej też jako Wiedźmin 3 Dziki Gon Edycja Kompletna.

Twórcy i twórczynie gry Cyberpunk 2077 zdobywcami nagrody podczas gali BAFTA Games Awards 2024

„Next-genowy” patch do gry Wiedźmin 3 ukaże się już niebawem, a zanim to nastąpi, możemy przyjrzeć się recenzjom branżowych krytyków. Mówiąc bez ogródek – w końcu będziemy mogli zagrać w przygody Geralta z grafiką wyjętą z pierwszych trailerów, Dow Jones Industrial Average zatrzymany w zakresie choć do ideału jeszcze trochę brakuje. Na koniec warto zaznaczyć, że na nową aktualizację przyszło nam nieco zaczekać, ponieważ ostatni duży patch został udostępniony 11 maja. Póki co nie wiadomo, jakie zmiany zostaną wprowadzone w grze.

  1. Oprócz przeróżnych poprawek rozgrywki, Wiedźmin 3 w Edycji Kompletnej dodaje także szereg nowej zawartości.
  2. Modowanie stanowi integralną część krajobrazu gier od samego początku ich istnienia, a niektóre z nich pochodzą z projektów, które ostatecznie zostały sklasyfikowane jako „zmodowane”.
  3. Dzięki temu autorzy modów mogą wpływać na świat gry i historię głównego bohatera, Geralta.
  4. Odświeżony Wiedźmin 3 zebrał od krytyków niemal same maksymalne noty – chwalą oni grafikę niczym z pierwszych zwiastunów, choć nowe błędy potrafią nieco przyćmić immersję płynącą z rozgrywki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon QUIZ: Prawda czy fałsz? Sprawdź, jak dobrze znasz tą część

Gra otrzymała w pełni zdubbingowaną, trwającą kilkadziesiąt minut misję związaną z poszukiwaniem pancerza inspirowanego strojem Henry’ego Cavilla z serialu Netflixa. W tytule wdrożono też funkcję zapisów w chmurze, poprawiono sterowanie, a także dodano tryb fotograficzny oraz czytelniejszy interfejs. Naprawiono poważny błąd, pozwalający przekroczyć limit zapisów stanu gry, co mogło spowodować reset ustawień użytkownika. Poprawiono też jakość odbić oraz zoptymalizowano wydajność oświetlenia z ray tracigiem.

Znamy datę premiery edytora modów do Wiedźmin 3: Dziki Gon

Poza poprawą stabilności i usunięciem części błędów raczej nie ma co liczyć na dodatkową zawartość, choć w przypadku CD Projekt RED nigdy nic nie wiadomo. Niedługo dowiemy się, jakie zmiany zostaną wprowadzone w Wiedźminie 3. Pełną listę zmian wprowadzonych przez patch znajdziecie tutaj. Korzystaj z naszych forów, aby dyskutować o najnowszych wiadomościach, cenach lub społecznościach. Aby poprosić o nowe gry lub funkcje strony internetowej bądź GOG GALAXY, korzystaj z Listy Życzeń Społeczności.

Jak mogę zaktualizować grę do wersji dla nowej generacji?

Bardziej szczegółowe cieniowanie, większy zasięg rysowania obiektów, lepsze odbicia w przestrzeni ekranu, tekstury w wyższej rozdzielczości, nowe metody wygładzania krawędzi, poprawione oświetlenie oraz bardziej zróżnicowaną roślinność. Większość efektów można uzyskać powszechnie dostępnymi modami (HD Reworked, HD Monsters Reworked, Immersive Real-time Cutscenes itp.), jednak deweloperzy dodali jeszcze obsługę śledzenia promieni. Włączenie ray tracingu wymagało Poznaj Adrian Tam, Gay Man, który pokonał Proud Boys Leader w wyborach na Hawajach jednak wprowadzenia trybu DirectX 12, którego poprzednia wersja nie posiadała, natomiast samo śledzenie promieni obejmuje globalne oświetlenie, odbicia, cienie oraz okluzję otoczenia. Cztery efekty jednocześnie to prosty przepis na potężny skok jakościowy i drastyczny wzrost wymagań sprzętowych. Dlatego wsparcie w generowaniu klatek zapewniają AMD FSR i NVIDIA DLSS łącznie z Frame Generation (DLSS 3), natomiast na deser otrzymujemy jeszcze NVIDIA Reflex.

Na niniejszej stronie znajdziesz wyjaśnienia wszystkich nowości w mechanice gry, jak również opisy dodanych zadań i miejsca odnalezienia dodatkowych przedmiotów. Niestety „next-genowy” Wiedźmin 3 nie ustrzegł się kilku błędów technicznych. Gra w trybie wydajności ma problem z utrzymaniem stabilnych 60 fpsów na PS5, włosy Geralta potrafią powiewać w zamkniętych pomieszczeniach, a dalsze elementy scenerii mogą migotać, co wytrąca z immersji. Według serwisu metro.cc gra potrafi nawet zawiesić się na ekranie ekwipunku, lecz wnioskując z opinii innych recenzentów jest to raczej wyjątek od normy.

Wiedźmin 3 next-gen – wszystkie nowości, zadania, zbroje

Wiemy już, jakie zmiany zostały wprowadzone przez najnowszą aktualizację. Skupiają się one przede wszystkim na usunięciu części błędów i poprawie wydajności w trakcie rozgrywki. Osoby posiadające grę na Nintendo Switch mają teraz dostęp do dodatkowej zawartości, na przykład nowego zadania czy alternatywnego wyglądu Jaskra i nilfgardzkich zbroi. W tej sekcji opisujemy wszystkie zmiany i nowości w mechanice rozgrywki. Te wymagające dokładniejszego opisania zamieszczamy na osobnych stronach, natomiast wypis mniej istotnych znajdziesz poniżej linków. To oczywiście nie jest równoznaczne z tym, że za chwilę takowe wersje trafią do sprzedaży.

Do przytłaczającej liczby błędów z okolic premiery Cyberpunk 2077 jest bardzo daleko. Dodano funkcję postępów międzyplatformowych, która zastąpi dotychczasową integrację plików zapisu wprowadzoną na Nintendo Switch w aktualizacji 3.6. Twoje ostatnie zapisy zostaną automatycznie przesłane do chmury, co umożliwi kontynuowanie gry na innych platformach. Niezależnie od wybranej platformy wymagane jest posiadanie konta GOG. Żadne fragmenty niniejszej strony lub jej treść nie mogą być kopiowane i powielane bez zgody właściciela praw autorskich.

W przeszłości, dzięki oficjalnym assetom, modderzy stworzyli nowe wątki fabularne. Oprócz przeróżnych poprawek rozgrywki, Wiedźmin 3 w Edycji Kompletnej dodaje także szereg nowej zawartości. W tej sekcji znajdziecie linki do odpowiednich opisów i solucji.

Jednak trzeba zaznaczyć, że klasyfikacja wiekowa tytułu odbywa się przeważnie w terminie zbliżonym do premiery gry. Dlatego bardzo prawdopodobnym jest to, iż takowe wydanie trafi niedługo na rynek. W tym przypadku widzimy również, iż PEGI podało dokładną datę wypuszczenia wersji na next-geny, przypadającą na dzisiaj, dlatego każdy zainteresowany powinien uważnie śledzić doniesienia ze strony CD Projekt RED. W wydaniu na komputery naprawiono błąd, przez który nie dało się włączyć opcji odbić na przestrzeni ekranu.

Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa, tzn. Bez właściwej zgody, jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. Modowanie stanowi integralną część krajobrazu gier od samego początku ich istnienia, a niektóre z nich pochodzą z projektów, które ostatecznie zostały sklasyfikowane jako „zmodowane”.

Równocześnie rozwiązano problem ze spadkami wydajności, jakie występowały po przełączeniu funkcji SSR na wysoką jakość. CD Projekt RED ma ręce pełne roboty z Cyberpunkiem 2077 i innymi projektami, Handel krypto dostępny dla wszystkich amerykańskich użytkowników PayPal ale to nie oznacza, że polski deweloper zapomniał o fanach Wiedźmina 3. Właśnie się dowiedzieliśmy, że gra otrzyma dzisiaj nową aktualizację, która obejmie wszystkie platformy.

O Team Fortress 2, DayZ, Counter-Strike, a nawet Dota 2 — to właśnie one powstały jako mody do innych gier. Jest to idealny przykład, że nawet jeśli gra cieszy się powszechnym uznaniem, zawsze jest miejsce na modyfikacje i to samo dotyczy Wiedźmina 3. – Naprawiono problem z niekończącym się ekranem wczytywania w zadaniu „Stosy Novigradu”, gdy śledzimy złodzieja. Pierwsze treści zamieszczał w serwisie YouTube, jednak pisanie tekstówbardziej przypadło mu do gustu. Wielką miłością darzy uniwersumStalkera (zarówno growe, książkowe, jak i pastowe). W wolnych chwilach gra na gitarze oraz kolekcjonuje karty Marvela.

Aby gra zyskała ulepszenia dla nowej generacji konsol, po prostu pobierz aktualizację 4.0 na swoją konsolę Xbox Series X|S.Możesz ustawić, aby konsola automatycznie pobierała aktualizacje, gdy tylko staną się dostępne, podążając za tymi instrukcjami. Całe zestawienie najważniejszych zmian znajdziecie poniżej (z oryginalną pisownią). Musicie mieć jednak na uwadze, że CD Projekt Red nie zdradził wszystkich nowości – nie wspomniał np. Więcej takich ciekawostek Michał Mańka opisał w swojej zapowiedzi sprzed paru dni. CD Projekt RED zaprezentowało listę zmian, które trafią do Wiedźmina 3 wraz z „next-genowym” patchem.

W celu uzyskania pomocy technicznej skontaktuj się z naszą Pomocą. Znajdziemy tu wiele ciekawych rzeczy, o których deweloper nie powiedział wiele wcześniej – na przykład po aktualizacji na mapie znajdzie się specjalny filtr, który pozwoli ukryć wszystkie znaki zapytania i zdecydowanie zwiększy jej przejrzystość. Otrzymaliśmy również doprecyzowanie tego, jak będzie się prezentował tryb graficzny ultra+ na PC. Nie zabrakło również kompletnej listy fanowskich modyfikacji wgranych do tytułu.

Odświeżony Wiedźmin 3 zebrał od krytyków niemal same maksymalne noty – chwalą oni grafikę niczym z pierwszych zwiastunów, choć nowe błędy potrafią nieco przyćmić immersję płynącą z rozgrywki. Oprócz tego naprawiono kilka usterek w zadaniach i mechanikach gry. W opisie zamieszczono też adnotację, że „Aktualizacja zawiera inne drobne poprawki, które nie znalazły się na liście”, natomiast te wymienione są najbardziej zauważalnymi zmianami.

CD PROJEKT®, The Witcher®, GWINT® są zarejestrowanymi znakami towarowymi Grupy Kapitałowej CD PROJEKT. Wyprodukowane przez CD PROJEKT S.A., gry Wiedźmin oraz GWINT są umieszczone w świecie stworzonym przez Andrzeja Sapkowskiego. Wszelkie inne znaki towarowe, nazwy i logo są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi należącymi do swoich prawowitych właścicieli.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *